Boxify Logo

Karikatūrists Jūsu pasākumā, visbiežāk uzdotie jautājumi un atbildes uz tiem.

 

* Uz kādiem pasākumiem parasti aicina karikatūristu?

Karikatūristu var aicināt uz jebkuru pasākumu, kur viesu uzjautrināšana nav pretrunā ar etiķeti, uzvedības normām un kopā būšanas mērķi, tātad tās var būt - kāzas, dzimšanas dienas ballītes, vārda dienas ballītes, jebkuri korporatīvie pasākumi , veikala, stenda , gaļas veikaliņa vai jaunas sabiedriskā transporta pieturas atklāšana:)

*Vai ir speciāli jāsagatavo karikatūristam darba vieta pasākumā?

Jā, būtu vēlams pārbaudīt vai ir telpā (uz balkoniem un citur arpusē , mākslinieks var strādāt tikai siltajos gada mēnešos, temperatūrai jabūt vismaz +18c ) brīva vieta minimums 1m x 3m un tā nav smēķētava:) Kā arī ja telpa ir tumša , vai ir pieeja elektrības rozetei. Par apgaismojuma trūkumu un nepieciešamību mums to sagādat , vēlams iepriekš brīdināt:) Disko gaismas , nav atbilstošs apgaismojums. Velams pasargāt mūsu mākslinieku bungādiņas un nelikt zīmēšanas vietu pie skaļruņiem, kuros spēlēs Ramstain. Pec iespējas, vēl būtu nepieciešami vismaz 2 krēsli un galdiņš, vienam(mākslinieka) noteikti jābūt ar atzveltni. Ja tiek zīmēta lielformāta karikatūra , kura ir novietota uz molberta, krēsls karikatūristam nav nepieciešams.

*Vai man jāgādā papīrs , zīmuļi un viss cits nepieciešamais zīmēšanai?

Nē , visu sagādajam mēs paši , no Jums ir vajadzīga tikai vieta .

* Cik ilgs laiks māksliniekam vajadzīgs lai uzzīmētu viena cilvēka karikatūru?

Tas ir atkarīgs no katra mākslinieka/ karikatūrista individuālās meistarības un karikatūras veida, formāta, materiāla uz kura tiek zīmēts. Bet parasti, vidēji lai uzzīmētu viena cilvēka A4 papīra lapas melnbalto karikatūru/šarzu maksliniekam vajadzīgas 2-5 min.

Vai viesiem jāsaka ka pasākumā ir karikatūrists, jeb mākslinieks pats visu izdarīs?

Ir jāsaka, un ja pasākums ir liels, tad vēlams to teikt bieži, un tā lai visi dzird:) Jo mākslinieks var uzrunāt cilvēkus tikai radiusā 3m ap savu darba vietu. Pie tam ja viņs ir aizņemts ar zīmēšanu, arī aicināt jaunus viesus zīmēties viņs nevarēs.

Ja manā pasakumā būs ļoti daudz viesu, vai es varu nolīgt vairākus karikatūristus?

Jā , tas pat ir ieteicams pasākumos kuros ir virs 150 viesu.

Cik ilgu laiku iepriekš jārezervē karikatūrists?

Jo Jūs ātrak to izdrīsiet, jo labāk. Bet nav izslēgts, ka mēs Jums varēsim palīdzēt arī ja ballīte sākas pēc 30 minūtēm.

Vai Jūs brauciet ārpus Rīgas?

Jā, izbraucam pa visu Latviju. Ja apmaksāsiet aviobiļeti un viesnīcu lidosim arī uz Abu Dabi.

Cik izmaksā ceļa izdevumu segšana karikatūristiem?

Te jāņem vēra , ka skaitam arī patēreto laiku ceļā, tāpēc ceļa izdevumi ir ~0.20 eur par kilometru , skaitot no Rīgas.

Kas notiek, ja vēlamies, lai karikatūrists paliek ilgāk ?

Nekas traks, saprotams , ja pats mākslinieks nepretojas:) Papildus zīmešanas laiku Jums jārunā individuāli ar mākslinieku uz vietas,vai zvanot mums.

Vai Jūs zīmejat karikatūras tikai uz papīra ?

Nē, var zīmēt karikatūras uz auduma , kas uzstiepts uz rāmja, var uz koka dēlīšiem, var zīmēt uz krūzītēm un galda kartēm. Tā pat ir arī piejamas digitālās karikatūras kas var būt zīmētas uz Planšetes, telefona vai portatīvā datora.

Vai var zīmēt cilvēkus tā, lai viņi nezina, ka viņus zīmē?

Nē, mākslinieks nevar slepus kādu zīmēt. Cilvēki parasti ļoti nervozi sāk reaģēt, ja uz vieņiem sāk cieši skatīties nepazīstams cilvēks, tie griežas prom , maina atrašanās vietu un visādi savādāk padara šo missiju karikatūristam neiespējamu.

Vai ir bijuši cilvēki kurus karikatūra ir aizskārusi/apvainojusi?

Nē, mūsu karikatūristi zīmē labsirdīgas un jautras karikatūras , nevienu neķēmojot un neizceļot trūkumus vai nepilnības.

Vai Jūs zīmejat bērnu karikatūras?

Jā, mūsu mākslinieki bieži piedalās bērnu ballītēs, bērniem ļoti patīk , ne tikai pašiem zīmēties , bet arī vērot zīmēšanas procesu.

Vai karikatūristu var uzaicināt pasākumā ārpus telpām?

Jā , tikai jāņem vēra , ka mūsu klimatiskajā joslā laika apstākļi ir ļoti mainīgi un ja Jums nav liela lietussarga vai telts zem kuras patverties lietus gadījumā , Jums mūs jābrīdina lai varam to sagādāt.

 

Uz sākumlapu